Już po raz kolejny włączamy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Jak co roku w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości (10 listopada), o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewamy wspólnie hymn narodowy.

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii zaśpiewamy go podczas lekcji prowadzonych online. Uczniowie przebywający wtedy na terenie szkoły odśpiewają hymn w salach, w których odbywać się będą zajęcia stacjonarne. Natomiast dzieci przedszkolne - wspólnie z wychowawcami w grupach przedszkolnych.

  

Pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=HjA3X15JlYM znajduje się wersja instrumentalna „Mazurka Dąbrowskiego" (cztery zwrotki).

 

Poniżej przypominamy tekst hymnu państwowego.

1.Jeszcze Polska nie zginęła,

Kiedy my żyjemy.

Co nam obca przemoc wzięła,

Szablą odbierzemy.

 

Refren: Marsz, marsz, Dąbrowski,

Z ziemi włoskiej do Polski.

Za twoim przewodem

Złączym się z narodem.

 

2.Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,

Będziem Polakami.

Dał nam przykład Bonaparte,

Jak zwyciężać mamy.

 

Refren: Marsz, marsz, Dąbrowski...

 

3.Jak Czarniecki do Poznania

Po szwedzkim zaborze,

Dla ojczyzny ratowania

Wrócim się przez morze.

 

Refren: Marsz, marsz, Dąbrowski...

 

4.Już tam ojciec do swej Basi

Mówi zapłakany –

Słuchaj jeno, pono nasi

Biją w tarabany.

 

Refren: Marsz, marsz, Dąbrowski...