Wakacje 2020 - kiedy, gdzie i za ile?

Drodzy Uczniowie

Nadszedł czas wakacji - czas swobody, zabawy i zwiększonej aktywności ruchowej. Mamy nadzieję, że mimo wielu ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa będzie to wspaniały okres.

Życząc Wam udanego wypoczynku prosimy, abyście nie zapominali o bezpieczeństwie, chronili siebie i osoby w Waszym środowisku podejmując odpowiednie środki ostrożności.

Postępujcie zgodnie z zaleceniami agencji zdrowia publicznego.

Przypominamy:

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19:

• Często myj ręce. Używaj wody z mydłem i środka dezynfekującego na bazie alkoholu.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od osób kaszlących i kichających.
  • Nie dotykaj oczu, nosa ani ust.
  • Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką.
  • Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.
  • Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, by wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami lokalnego urzędu ds. ochrony zdrowia.

Więcej informacji na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu  znajdziecie w artykule „Bezpieczne wakacje - najważniejsze zasady”, znajdującym się na stronie https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/bezpieczne-wakacje-pamietaj-o-najwazniejszych-zasadach

Rodzice mogą skorzystać z poradników i pomocnych informacji, które znajdują się m.in. na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2

Dyrekcja i Nauczyciele