15 kwietnia 2014 roku, 10 uczennic z klas V a-e wzięło udział w warsztatach kulinarnych, przeprowadzonych przez nauczycieli- instruktorów i uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim.

 

Najpierw dziewczyny -na 3 stanowiskach gastronomicznych- przygotowywały mini kanapki.

 

Mini kanapki z avocado

 

Bagietka pokrojona w cienkie kromki, posmarowane serkiem Almette z chrzanem. Plasterki łososia wędzonego drobno pokrojone w kostkę. Obrany ze skórki owoc avocado pokrojony w drobną kostkę. Kanapki posypujemy kostkami łososia i avocado.

Dziewczyny przyglądały się także wycinaniu fantazyjnych dekoracji w warzywach i owocach. Sztuka ta nazywa się carving. Ojczyzną dekorowania potraw i stołów fantazyjnie rzeźbionymi owocami i warzywami jest: Tajlandia i kraje ościenne, a także Japonia. Jest to bardzo trudna sztuka, wymagająca niezwykłego skupienia, precyzji i zmysłu artystycznego.

 

Następnie dziewczyny uczyły się przygotowywania koktajli.

 

 

 

 

 

 

Koktajl owocowy z „nutką grenadiny”

 

Składniki na 1 porcję:

80 ml soku pomarańczowego

80 ml soku ananasowego

30 ml soku z cytryny

20 ml grenadiny ( syrop z owoców granatu)

Kostki lodu

Pomarańcza do dekoracji

Sposób wykonania:

Do szejkera wrzucić kilka kostek lodu, wlać sok: pomarańczowy, ananasowy i cytrynowy. Całość wymieszać i wlać do szklanki. Po wypukłej stronie łyżeczki sok z grenadiny wlewać cienkim strumieniem kierując na ściankę szklanki. Uzyskamy warstwy koktajlu ( na dole czerwoną , na górze żółtą). Brzeg szklanki udekorować plasterkiem pomarańczy.

 

 

Koktajl mleczno- bananowy z czekoladą

 

Składniki na 4 porcje:

2 bardzo dojrzałe banany

300 ml mleka

8 kulek lodów waniliowych lub śmietankowych

5 łyżeczek czekolady w proszku

Sposób wykonania:

Banany obrać ze skórki, pokroić na kawałki. Zmiksować ze schłodzonym mlekiem, kulkami lodów i 4 łyżeczkami czekolady w proszku. Otrzymany koktajl bananowy rozlać do szklanek, oprószyć pozostałą czekoladą. Każdą szklankę można ozdobić wg uznania, np. plasterkami banana, świeżymi malinami albo kawałkami truskawek.

 

 

Trójkolorowy koktajl

 

Składniki na 2 porcje:

2 banany

2 owoce kiwi

3 garści truskawek

Kika kropli cytryny

Listki mięty ( świeżej)

Sposób wykonania:

 

Każdy rodzaj owoców zmiksować osobno. Obrać kiwi, pokroić w kawałki i zmiksować blenderem lub w mikserze. Banany obrać, pokroić w plastry, skropić cytryną, zmiksować. Truskawki ( jeśli mrożone wyjąc 30 min wcześniej z zamrażalnika) zmiksować. Zmiksowane owoce układać warstwami : na dole warstwa musu truskawkowego, potem bananowego, na górze warstwa musu z kiwi. Udekorować listkiem mięty. Podawać z łyżeczką na talerzyku.

 

 

Po degustacji kanapek i koktajli nadeszła kolej na dekoracyjne układanie kilku wzorów serwetek.

 

Zdobyta wiedza i umiejętności są przydatne w życiu codziennym. Zostaną przekazane kolegom i koleżankom w klasie.

Było wesoło i pysznie.

Dziękujemy Dyrektorowi i naszym instruktorom z Zespołu Szkół im. W. Witosa za wspaniałą naukę i miłą atmosferę.