W naszej szkole priorytetem jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez edukację w zakresie zdrowego żywienia i propagowanie aktywności ruchowej. W związku z tym uczniowie kl. II i III wzięli udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Organizatorem programu jest Partnerstwo dla Zdrowia, czyli koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka. Program wspierają liczne kuratoria oświaty, patronat honorowy sprawują: Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji, a patronat medialny sprawują m. in. Głos Nauczycielski i Polska The Times.


Do tej pory do programu przyłączyło się 4300 szkół z całej Polski. Jego celem jest kształtowanie wśród najmłodszych uczniów z kl. O- III nawyków zdrowego odżywiania, uświadomienie im wpływu śniadania na wyniki w nauce oraz dobre samopoczucie w szkole, a także- poprzez edukację dorosłych- przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.
W poszczególnych klasach powstały Kluby Śniadaniowe, w których uczniowie – podczas zajęć edukacyjnych-poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, uczyli się przygotowywać: witaminowe soki owocowe i warzywne, kanapki oraz surówki, a także poznawali sztukę nakrywania stołu, dekorowania potraw i kulturalnego spożywania posiłków. Oprócz tego wykonywali prace plastyczne, wyeksponowane na gazetkach w klasach i na korytarzach, a także pisali wiersze o zdrowym odżywianiu , warzywach i owocach.
Samorząd Uczniowski przygotował wykaz owoców i warzyw miesiąca, których wartości odżywcze poznawali uczniowie i które występowały w potrawach w ”roli głównej”. W październiku były to: marchew i jabłko, w listopadzie zaś: sałata i gruszka.
Ponadto na parapetach szkolnych dzieci pielęgnują zioła przyprawowe: oregano, bazylię, miętę, rozmaryn czy szczypiorek i uczą się o ich wartościach zdrowotnych.
W realizację programu- oprócz uczniów i nauczycieli- zaangażowali się rodzice , którzy chętnie wyposażali dzieci w składniki niezbędne do przygotowania potraw.
Kulminacyjnym punktem realizacji programu była organizacja Dnia Zdrowego Śniadania, podczas którego uczniowie ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami przygotowali- zgodnie z wcześniej poznanymi zasadami- zdrowe śniadanie w swojej klasie, a następnie wspólnie je spożywali. Dzieciom wspólne przygotowanie śniadania sprawiło wiele radości, chętnie dzieliły się przyniesionymi produktami, wspólnie dekorowały potrawy, układały serwetki.
Przygotowaniom w poszczególnych klasach przyglądała się Dyrekcja szkoły, która została poczęstowana pysznościami - jak to dzieci określiły- „zrobionymi czystymi rączkami”.
Podobne akcje będą kontynuowane w szkole w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, natomiast edukacja zdrowotna prowadzona będzie systematycznie cały rok szkolny.

 Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie się w promocję zdrowego odżywiania wśród dzieci :)