"Zdrowie dla wszystkich" - to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia. W ramach jego obchodów, w dniach 9. i 10. kwietnia w naszej szkole podjęto szereg działań promujących zdrowie.

 

Uczniowie kl.I-III spotkali się z panią K.Łukasik – pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim pod hasłem "Zdrowie dla Wszystkich". Po spotkaniu obyły się klasowe konkursy plastyczne związane z promocją zdrowia. Z każdej klasy zostały wybrane najładniejsze prace, które przekazano do Sanepidu w celu zorganizowania wystawy.

W oddziałach przedszkolnych przy PSPzOI w Janowie Lubelskim odbyło się spotkanie z pielęgniarkami szkolnymi: panią Joanną Lenart i panią Danutą Krzos na temat: " Jak dbam o swoje zdrowie". Po wysłuchaniu pogadanek dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym i wykonały prace na w/w temat.

Za najładniejszą pracę dzieci otrzymały kolorowanki "Zawsze razem", natomiast uczniowie klas biorących udział w konkursie otrzymali skakanki.

 

 Tekst: Irena Lasek