Szkoła nasza od wielu lat jest Szkołą Promującą Zdrowie. Niemalże co roku organizowane są więc akcje, podczas których dzieci uczą się jak dbać o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie.

W bieżącym roku szkolnym taka akcja będzie miała miejsce 8 listopada.

ŚNIADANIE DAJE MOC

W ramach europejskiego programu Śniadanie Daje Moc odbędzie się akcja „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Dzieci z oddziałów zerowych oraz klas I-II, których wychowawcy zgłosili udział w programie, będą przygotowywały pod okiem i z niewielką pomocą nauczycieli oraz rodziców zdrowe śniadanie – najważniejszy posiłek dnia.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: http://sniadaniedajemoc.pl/o-programie/idea-programu-sniadanie-daje-moc/

WARSZTATY KULINARNE

Klasy III-VI wezmą udział w warsztatach kulinarnych z udziałem uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Janowie Lub. według ustalonego programu: uczniowie klas III na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej, natomiast uczniowie klas IV-VI na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej.

 

Tego dnia, w godzinach kiedy będą odbywały się warsztaty zostaną odwołane zajęcia na basenie.