26.04. 2019 w miejscowości Kamion powiat Sochaczew odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Drużynowych Biegach Przełajowych. Z 13,500 szkół całej Polski wyłoniono 16 najlepszych drużyn, po jednej z każdego województwa. Województwo lubelskie reprezentowała Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim.

Skład reprezentacji rocznik 2006 taki jak w finałach wojewódzkich. Dzięki wygranej w województwie  można było dobrać zawodników z rocznika 2007. W tej konkurencji brali udział: Pyz Marcel, Dębiec Miłosz, Peret Wiktor, Szymończyk Mikołaj.

W palącym słońcu i bardzo ciężkiej po piachu trasie leśnej reprezentacja 2006 zdobyła 28 punktów i wywalczyła IV miejsce w Polsce( do trzeciego zabrakło 4 pkt). Indywidualnie w Mistrzostwach Polski MAREK GRYKAŁOWSKI sklasyfikowany został na miejscu 9-ym.

 

Opiekunem i trenerem drużyny jest p. Czajkowski Zbigniew.
Gratulujemy trenerowi i drużynie sukcesów i pięknego reklamowania Janowa Lubelskiego i województwa lubelskiego.