Dnia 21 II 2018 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego o „Złote Pióro Burmistrza Janowa Lubelskiego”. Tematyka konkursu dotyczyła opowiadania fantasy o Janowie Lubelskim. Celem konkursu było rozwijanie i kształcenie wyobraźni u dzieci, młodzieży i dorosłych, możliwość zaprezentowania swojej pracy, pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej oraz promowanie autorów i twórców literackich.

Konkurs był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Wśród laureatów jest nauczyciel naszej szkoły oraz uczniowie.

W kategorii dorośli: II miejsce otrzymała p. Elżbieta Bucior – nauczyciel szkolnej biblioteki.

W kategorii młodzież wyróżnienie otrzymali Aleksandra Łopata ucz. kl. III f Publicznego Gimnazjum - opiekun p. Ewa Wiechnik oraz Michał Kaproń ucz. kl. IIb Publicznego Gimnazjum - opiekun p. Agnieszka Kicińska.

W kategorii dzieci: I miejsce zdobyła Milena Chałabis, II miejsce – Cezary Fijałkowski, III miejsce - Hanna Małek – uczniowie kl. III d – opiekun p. Irena Lasek. Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali: Kacper Radwan – ucz. kl. III c – opiekun p. Grażyna Kaproń i Julia Fijałkowska – ucz. kl. VI b – opiekun p. Agnieszka Banasiak-Wiśniewska.

Prace laureatów będą dostępne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Janowie Lubelskim oraz w szkolnej bibliotece.

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów w twórczej pracy literackiej.

 

Dyrekcja Szkoły