W piątek, 10 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Generała Andersa w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2016/2017. w województwie lubelskim. 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół z województwa lubelskiego oraz zaproszeni goście. Podczas podsumowania wręczono puchary dla czołowych szkół oraz dyplomy.
W kategorii Szkoły podstawowe - "Igrzyska Młodzieży Szkolnej"  zostało sklasyfikowanych 292 szkoły. Po raz trzeci miejsce na podium zajęła  Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. Okazały puchar za III miejsce odebrała Dyrektor szkoły mgr Agnieszka Trytek, a listy gratulacyjne nauczyciele wychowania fizycznego mgr Andrzej Jakubiec i mgr Ryszard Boryński. W/w nauczyciele prowadzili w roku szkolnym 2016/17 klasę sportową VI A , której uczniowie mieli największy wkład w osiągnięcie tego sukcesu.