W dniu 10.06.2017r odbyły się w Kraśniku XVI Wojewódzkie Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 8 osób klas 3-4: Aleksandra Pyć  kl. 4b, Paweł Robak kl. 4a,Aleksandra Blacha kl. 4c,Szymon Kuśmierczyk kl. 4a,Maja Ligaj kl.3c,Aleksandra Kaproń kl.3c, Jerzy Kalisz kl.3b, Igor Pudełko kl. 3d, oraz 2 osoby klas 6 tzw. ,,weterani”: Miłosz Zakościelny kl.6e i Michał Drzazga kl.6e.

 

Podczas zawodów uczniowie zmierzyli się z  sześcioma konkurencjami: ,,Super  prymus”, ,,Krzyżak”, ,,Olimpijczyk”, ,,Ekspres”, ,,Królowa Skakanki”, ,,Piłkarz Matematyk”. Jak co roku tak i w tym roku  nasi uczniowie zdobyli nagrody i medale dla najlepszych w danych konkurencjach: Aleksandra Blacha  zajęła  I miejsce oraz Szymon Kuśmierczyk zajął II miejsce  w konkurencji ,,Super Prymus”. Jerzy Kalisz zajął III miejsce w konkurencji ,,Krzyżak”. Szymon Kuśmierczyk  zajął III miejsce w konkurencji ,,Olimpijczyk”. Nasi ,,weterani” czyli uczniowie klas szóstych również otrzymali medale w konkurencji ,,Krzyżak”- Miłosz Zakościelny otrzymał złoty medal zajmując I miejsce, natomiast Michał Drzazga  otrzymał srebrny  medal zajmując II miejsce. W mistrzostwach wzięli również udział opiekunowie w konkurencji ,,Krzyżak”- pani Katarzyna Orzeł zdobyła brązowy medal .

 

     Nasza drużyna zajęła III miejsce w Klasyfikacji  Generalnej Szkół biorących udział w zawodach.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                        Nauczyciele matematyki