Julia Fijałkowska jest uczennicą  klasy V b, która posiada talent muzyczny, uczestniczy w wielu konkursach na szczeblu powiatowym , wojewódzkim, ogólnopolskim jak również międzynarodowym. 

 

W dniach 13 – 14 maja wzięła udział w V edycji Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Młodzieży „Magnolia”, który odbył się w Warszawie. W jury zasiadały sławy świata  jazzowego takie jak: Urszula Dudziak, Krzysztof Sadowski, Joanna Morea. Julia  w tym konkursie wyśpiewała sobie II miejsce. Nagrodą  za uzyskanie tak wysokiego  miejsca jest występ na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 20 maja 2017r obok takich gwiazd jak: Maria Sadowska czy Bogdan Hołownia.  

To nie jest pierwszy sukces Julii na scenie o zasięgu międzynarodowym. W styczniu  również zajęła II miejsce  na 23 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Jej osiągnięcia zostały docenione przez Marszałka Województwa Lubelskiego, ponieważ po raz drugi  została stypendystką  .                                                       

 Naszej młodej artystce życzymy wielu kolejnych sukcesów.

                                                                                                                Wychowawca
Katarzyna Orzeł