26 października 2016 r. do Janowskiego Ośrodka Kultury przybyli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich z województwa lubelskiego, a także Prof. Andrzej Stanisławek – Senator RP, Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Marian Sikorski – Wiceprezes Urzędującego LWSZS Szkolnego Związku Sportowego, Dariusz Winiarczyk – Wiceprezes Szkolnego Związku Sportowego. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych z gminy i powiatu janowskiego, radni oraz dyrektorzy szkół i innych jednostek organizacyjnych.

 

Z tak znamienitymi gośćmi świętowaliśmy podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2015/2016. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej I miejsce zajęła nasza szkoła, która wyprzedziła 328 szkół w województwie lubelskim. 

Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty skierowała słowa uznania i podziękowania za trud wkładany w rozwój sportu szkolnego. Wyrazy uznania, oraz życzenia wszelkiej pomyślności i kolejnych prestiżowych sukcesów skierował Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, który wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej - Ewą Janus gratulował Dyrektor szkoły i Nauczycielom Wychowania Fizycznego tego szczególnego wyróżnienia.

Sukces ten jest owocem wielkiego zaangażowania i ogromnej pracy nauczycieli wychowania fizycznego p. Zbigniewa Czajkowskiego, p. Roberta Bratkowskiego, p. Ryszarda Boryńskiego,  p. Andrzeja Jakubca, p. Włodzimierza Kulpy i p. Marzeny Sadeckiej. Praca ich przynosi wspaniałe efekty. Nasza szkoła od lat plasuje się kolejno na II, VI, XI, III i V miejscu we  Współzawodnictwie sportowym szkół. Nasi uczniowie kilka razy zajmowali czołowe miejsca w Ogólnopolskim finale sztafety szwedzkiej dziewcząt i chłopców. Cztery razy z rzędu wygrywali w punktacji szkół podstawowych Czwartki lekkoatletyczne w Stalowej Woli. Jednak najbardziej spektakularne sukcesy odnieśli uczniowie klasy sportowej w minionym roku szkolnym, których opiekunem i trenerem był p. Zbigniew Czajkowski. Zajmowali czołowe miejsca w zawodach na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim w różnych dyscyplinach sportu, m.in.:

IV miejsce w Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym w Słubicach (najwyższe w historii naszego województwa)

Indywidualny sukces Patryka Tylusa, który został IV zawodnikiem w kraju w czwórboju lekkoatletycznym. W Łodzi zdobył Mistrzostwo Polski w rzucie Piłką Palantową oraz jako reprezentant Polski brązowy medal w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu.

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym w kategorii Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada. Życzymy, by sukcesy szkolne stanowiły wstępny etap do dalszej kariery sportowej.

Agnieszka Trytek - Dyrektor szkoły