Dla wszystkich Polaków rok 2020 jest niezwykły, bo poświęcony jubileuszowi urodzin świętego Jana Pawła II. Jako społeczność szkolna przyłączamy się z wielką radością do uczczenia tego jakże ważnego dla nas wydarzenia.

Z okazji 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza szkoła zorganizowała konkurs literacko – muzyczny pt. „Jan Paweł II – papież rodziny, papież miłości”, będący świadectwem wciąż żywej pamięci o naszym wielkim Rodaku, największym z rodu Słowian.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza lub piosenki dla Papieża - Polaka. Poezja bowiem odkrywa myśli człowieka, inspiruje, jest czymś niezwykłym i pięknym. Wśród wielu strof wierszy znajdziemy utwory proste i łatwe oraz te pełne przemyśleń i wzruszeń, w których młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim oraz Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim, wykazując się talentem, ukazała iż mimo upływu lat postać świętego Jana Pawła II nadal jest nam bardzo bliska.

Jury konkursu w składzie: p. Ewa Wiechnik, p. Elżbieta Nowakowska, p. Andrzej Tomczyk dziękuje wszystkim uczestnikom za nadesłanie prac, wykazanie się bogatą wyobraźnią, zdolnościami literackimi oraz ogromną wrażliwością i talentem. Po obradach, które odbyły się z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, w wyniku wnikliwej oceny nadesłanych prac jury postanowiło nagrodzić, w kategorii uczniowie szkół podstawowych, prace następujących uczestników konkursu:

miejsce 1 – Anna Tomecka „Widzę Go”

miejsce 2 –Maciej Suchora „Jan Paweł II w mym sercu na zawsze” ex aequo

miejsce 2 –Arkadiusz Zaremski „Apostoł Miłosierdzia Bożego”

miejsce 3 – Wiktoria Szewc „Wiersz dla Jana Pawła II”

Nagrody i dyplomy dla laureatów i finalistów zostaną wręczone 26 czerwca 2020 r.