W dniach 24-25 X odbyły się szkolne eliminacje Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 45 uczniów z klas I – III i 12 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu prezentowali repertuar nawiązujący do tytułu najsłynniejszej powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.

Komisje przy ocenianiu recytacji wzięły pod uwagę: wybór tekstów, dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych recytatora oraz interpretację utworów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 15 uczniów.
Dnia 27 X w JOK-u odbyły się eliminacje powiatowe. W przedziale klas młodszych I miejsce i jednocześnie nominację do Turnieju Wojewódzkiego otrzymała Hanna Habit – ucz. kl. II d, opiekun – P. Irena Lasek. Natomiast w kategorii klas starszych I miejsce i nominacja przypadła ucz. kl. IV d – Agnieszce Flis, opiekun – P. Regina Bratkowska. II miejsca w swoich kategoriach zajęli: Maja Wójtowicz – kl. III b, Katarzyna Jarosz – kl. VI b. Na III miejscach uplasowali się: Zofia Sosnówka – kl. II a, Mariusz Kuśmierczyk – kl. IIc. Wyróżnienie otrzymała ucz. kl. V c – Karolina Maksim.

 

Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.