Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r., w tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r., stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

W dniach 25 XI - 26 XI 2020 r. odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas I-VIII w formie zdalnej, ustalonej przez wychowawców; natomiast rodzice dzieci sześcioletnich spotkają się z wychowawczyniami w salach przedszkolnych (budynek B).

25 XI (środa) - rodzice dzieci sześcioletnich

25 XI (środa) - klasy I-III

26 XI (czwartek) - klasy IV-VIII

O godzinie spotkania wychowawcy poinformują rodziców przez dziennik elektroniczny.

UWAGA! ZMIANA W TEWRMINARZU ELIMINACJI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY W ROKU SZK. 2020/21

W październiku i listopadzie br odbywał się w naszej szkole pierwszy etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, w których łącznie wzięło udział 112 uczniów klas 6-8. Oto lista* uczniów, którzy przeszli do drugiego etapu:

JĘZYK POLSKI

3. Robak Paweł, kl. 8a
4. Blacha Aleksandra, kl. 8c
5. Łukasik Mikołaj, kl. 7b

*lista nie prezentuje miejsc zdobytych przez uczniów, stworzona jest na zasadzie klasa-nazwiska zapisane alfabetycznie

Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie!

W obecnej sytuacji znów przyszło nam zmierzyć się z bardzo ważnym wyzwaniem, jakim jest zdalna praca uczniów i nauczycieli. Jest to dla nas wszystkich trudny czas, czas odpowiedzialności oraz empatii. Z uwagi na zamknięcie szkół i zawieszenie zajęć stacjonarnych świetlica szkolna przyłączą się do wsparcia właśnie Was, Drodzy Rodzice. Zachęcamy i prosimy, żebyście poświęcali ten czas dla Waszych dzieci –pomagajcie w odrabianiu lekcji, powtarzajcie materiał, a przede wszystkim uświadamiajcie swoje dzieci o odpowiedzialności, bo to od nas samych zależy życie wielu z nas i naszych bliskich. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to my dorośli, bierzemy odpowiedzialność za nasze dzieci. Zależy nam wszystkim, abyśmy byli bezpieczni i zdrowi.

Od 9 do 29 listopada została zawieszona nauka stacjonarna w klasach I-III szkoły podstawowej. Lekcje odbywają się zdalnie z wykorzystaniem metod i technik nauki na odległość.

Już po raz kolejny włączamy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Jak co roku w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości (10 listopada), o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewamy wspólnie hymn narodowy.

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii zaśpiewamy go podczas lekcji prowadzonych online. Uczniowie przebywający wtedy na terenie szkoły odśpiewają hymn w salach, w których odbywać się będą zajęcia stacjonarne. Natomiast dzieci przedszkolne - wspólnie z wychowawcami w grupach przedszkolnych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, do 29 listopada przedłużone zostanie ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo od 9 do 29 listopada zdalnie będą się uczyć klasy I-III szkoły podstawowej.

Świetlica szkolna w tym okresie (9-29 listopada 2020) zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze uczniom klas I-III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 (pracują w służbach mundurowych i medycznych).

Zgłoszenia uczniów potrzebujących opieki świetlicowej można składać jeszcze w poniedziałek 9.11.2020 r. do godziny 12.00 w sekretariacie szkoły.

Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach pozostaje bez zmian. Oznacza to, że podstawową formą ich funkcjonowania nadal będzie tryb stacjonarny.

Szanowni Państwo,

informujemy, że od poniedziałku 26 października 2020 r. uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. W tym czasie zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Dyrekcja

Prosimy o zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem. Materiały dostępne na następujących stronach www:

Plakat_ogolny.pdf

Plakat_zasady kwarantanny.pdf