Choć lata mijają - wciąż żyje ta szkoła,
W której wspomnień nadeszła dziś pora;
Czy pomyśli o niej czasem, przeszłość przywoła,
Młodzież do żartów skora?
Czas śmignął galopem w tej szkole
W teczkach, w zeszytach...my szkolne mole
Niesiemy te lat trzydzieści,
Co z tych lat w głowach zostało?
A w oczach, a w sercach? Co się dziś mieści?
Chyba niemało, niemało...

 

 

11 października 2019 r. odbył się niezwykły Jubileusz – 30lecie istnienia Szkoły. W uroczystej akademii jubileuszowej oraz z okazji przypadającego na 14 października Święta Komisji Edukacji Narodowej wzięli udział zaproszeni goście; p. Bożena Czajkowska, Sekretarz Gminy, p. Krystyna Ćwiek, Przewodnicząca Rady Miejskiej, p. Grażyna Kuśmierczyk, Członek Rady Miejskiej, p. Zbigniew Flis, dyrektor ZOSiPu, p. Zygmunt Tylus, pierwszy dyrektor naszej szkoły, p. Cezary Duma i Małgorzata Nazarewicz, przewodniczący Rady Rodziców oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, emerytowani nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Pani dyrektor, Agnieszka Trytek, rozpoczęła od powitania gości, swoich zastępców, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Przypomniała początki szkoły, wspominała dyrektorów i lata ciężkiej, ale zawsze owocnej pracy kilku już pokoleń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Następnie głos zabrali: p. Krystyna Ćwiek, p. Bożena Czajkowska, p. Zygmunt Tylus oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wszyscy życzyli Jubilatce kolejnych wspaniałych jubileuszy, uczniom mądrości i radości czerpanej z nauki, a nauczycielom i pracownikom nieustającej satysfakcji z wykonywania trudnej, a jednocześnie niezwykle wartościowej pracy.

Po części oficjalnej pani dyrektor głos oddała uczniom, którzy sięgnęli pamięcią wstecz, popłynęły pełne wzruszeń wspomnienia – od pierwszego dzwonka w 1989 roku, przez wyjątkowe wydarzenia, rocznice, sukcesy uczniów, aż po dziś, trzydzieste urodziny Szkoły. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia, wyrazy wdzięczności, kwiaty… Były też uśmiechy, wspomnienia i łzy wzruszenia.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach zorganizowanych z okazji jubileuszu istnienia szkoły:

Oddziałach zerowe: plastyczna praca zbiorowa „Z tym kojarzy mi się szkoła”

Wyróżnienia i nagrody otrzymały oddziały 0a, 0b, 0c, 0d, 0e.

Klasach 1-3: konkurs plastyczny pt. „Szkoła w moich oczach”.

I miejsce - Karolina Ligaj, 3b

II miejsce - ex aequo Julia Kaproń, 1b i Lena Tylus, 2 b

III miejsce - również ex aequo Julia Krzos, 3c i Oliwia Wuczko, 3c

Klasy 4-6: konkurs poezji „Moja Szkoło, życzę Ci…”

I miejsce - Magdalena Garbacz, 6d

II miejsce - Piotr Kowal, 5a

III miejsce - Zofia Sosnówka, 5a

Klasy 7-8: konkurs fotograficzny „Moja Szkoła, mój drugi Dom”

I miejsce - ex aequo Natalia Nalepa, 7c i Gabriela Dolecka, 7c

Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursach można oglądać na wystawie umieszczonej na łączniku szkoły. Uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Za trud wychowania i nauczania, za troskę i zapewnianie bezpieczeństwa, za naukę i zabawę, za cierpliwość i wyrozumiałość – Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły składamy wyrazy wdzięczności i uznania.

 

Uczniowie

 

Akademię przygotowali:

Klasa VI d, VI e i VII c z p. Wiolettą Sołtys, p. Iwoną Krzos, p. Anną Chałabis;

Oddziały „0” z p. Dorotą Pietraszuk, p. Elżbietą Czerniak, p. Wiolettą Małysz, p. Anną Żytko, p. Katarzyną Lachawiec;

Zespół taneczny; klasa II b z p. Anną Kwiecień;

Zespół taneczny; klasy V – VII z p. Marzeną Sadecką;

„Promyki Maryi” z s. Łucją;

Chór szkolny; klasy 1-3 z p. Jackiem Dubielem;

Chór szkolny; klasy 4-8 z p. Urszulą i Adamem Wiechnikami