Dnia 22 marca 2022 r. we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Lublinie, Oddział w Janowie Lubelskim, obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Wody. O jej ochronę apelowali uczniowie klasy I ,,c” wraz z wychowawczynią p. Joanną Lalik a także uczniowie klasy III ,,e” z wychowawczynią p. Justyną Wielebą oraz p. Moniką Świątek.

Uczniowie obydwu klas bardzo mocno zaangażowali się w organizację Światowego Dnia Wody, nawołując tym samym do jej ochrony i oszczędzania. Uczniowie przygotowali na tę okoliczność piękne, kreatywne prace, gazetki tematyczne, lekcje pokazowe, montaż słowno – muzyczny z wierszami, piosenkami oraz hasłami nawołującymi do ochrony wody jak również pochód ulicami miasta.

Za wkład i zaangażowanie w tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody obydwie klasy otrzymały podziękowania, dyplomy i upominki od Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Rzeszowie oraz Biblioteki Pedagogicznej w Janowie Lubelskim.

 

Serdecznie Dziękujemy!

 

Monika Świątek