W październiku nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim zorganizowali dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej Konkurs Matematyczny.

Jego głównym celem, było odkrycie wśród społeczności lokalnej grupy zdolnych uczniów zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, pogłębienie motywacji uczniów do zainteresowania matematyką w związku z obowiązkowym egzaminem maturalnym z tego przedmiotu oraz rozwijanie u uczniów kompetencji matematycznych i informatycznych poprzez wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Warunkiem przystąpienia do konkursu było nadesłanie droga elektroniczną do 20.10.2020r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz rozwiązaniami zadań udostępnionego wcześniej zestawu zadań konkursowych ( 3 zadania punktowane w skali 0-4pkt). Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru w postaci quizu w aplikacji internetowej, złożonego z 10 zadań punktowanych                                           w skali 0-1pkt. Quiz odbył się w dniu 22.10.2020r.

Jest nam ogromnie miło, że dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:

Szymon Kuśmierczyk uczeń klasy 8a zdobył I miejsce i Mikołaj Łukasik uczeń klasy 7b zdobył III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}