9 grudnia 2019 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyła się VI edycja Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Uroczystość była o tyle niezwykła, że akty stypendialne uzdolnionym uczniom, w tym uczniowi naszej szkoły, Markowi Grykałowskiemu, wręczył niecodzienny gość, premier Mateusz Morawiecki, który przybył do naszego miasta z wizytą.

W części oficjalnej uczczono minutą ciszy śp Marię i Lecha Kaczyńskich oraz wszystkie ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r., głos zabrali m.in. premier Mateusz Morawiecki i poseł na sejm Jerzy Bielecki. Następnie na scenę zaproszono uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnym w Janowie Lubelskim, którzy przygotowali krótki program artystyczny – przedstawienie, tańce i piosenki. Wielką niespodzianką zakończył się nasz występ, gdyż na zakończenie premier wszedł na scenę, by zrobić sobie z nami zdjęcie, usłyszeliśmy także wiele ciepłych słów, gratulacji i podziękowań.

Dziękujemy panu dyrektorowi Andrzejowi Tomczykowi oraz nauczycielom – pani Wioletcie Sołtys, pani Marzenie Sadeckiej, pani Annie Kwiecień, pani Iwonie Krzos oraz pani Wioletcie Małysz za przygotowanie scenariusza uroczystości, scenografii, układów choreograficznych, czas poświęcony na próby.

 

Uczniowie kl. 6 d