Już po raz szósty nasza szkoła zorganizowała Powiatowy „Andrzejkowy Turniej Szachowy”. 29 listopada 2019 roku miłośnicy gier logicznych uczestniczyli w rywalizacji o tytuł najlepszego szachisty oraz o medale, puchary, nagrody i dyplomy. 

Gościliśmy kilkudziesięciu zawodników z Janowa Lubelskiego i Modliborzyc.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i inicjatorem turnieju oraz fundatorem wspaniałych nagród był p. Andrzej Tomczyk – wicedyrektor szkoły oraz UKS Atletic. Nad przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Jarosław Kańkowski oraz p. Andrzej Jakubiec - sędziowie główni turnieju. Fotografie wykonał i sponsorem słodyczy dla zawodników był p. Marek Flis – nauczyciel języka niemieckiego.

W tegorocznych zawodach najlepszymi okazali się:

 1.  Miłosz Dębiec - I miejsce SP Janów lubelski

 2.  Krzysztof Woźniak - II miejsce SP Modliborzyce

 3.  Michał Jednac - III miejsce SP Janów Lubelski

 4.  Michał Flis  

 5.  Dawid Woźniak

 6.  Rafał Czajka

 7.  Mikołaj Ludjan

8.  Paweł Chmiel  

 

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

- Anna Flis - SP Janów Lubelski

- Julia Roman - SP Modliborzyce

Pragniemy dodać, że coroczny konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich uczniów powiatu janowskiego. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy, propagowanie zasad fair – play, rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży oraz stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Andrzej Tomczyk