W dniach 13-14 listopada w Janowskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pt. „Pamiętajmy o ogrodach”.Komisja oceniała recytatorów w kategoriach: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. 3-osobowe jury wzięło pod uwagę dobór repertuaru i jego dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora, dykcję recytatora oraz ogólną interpretację utworu.

I miejsce w kategorii klas I-III oraz nominację do przeglądu wojewódzkiego otrzymała Milena Startek  kl. II e, opiekun – p. Joanna Lalik. II miejsca zdobyli: Katarzyna Kuźnicka  kl. II b, opiekun – p. Anna Kwiecień i Aleksander Zezuliński kl. III d, opiekun – p. Bożena Matysek. Na III miejscu uplasował się Szymon Dolecki kl. I b, opiekun – p. Irena Lasek. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Iga Bieńkowska kl. II a, opiekun – p. Teresa Maiło, Zuzanna Puchala kl. III d, opiekun – p. Bożena Matysek i Ola Pudło kl. III b, opiekun – p. Małgorzata Fac.

I miejsce w kategorii klas IV – VI oraz nominację na przegląd wojewódzki otrzymał Bartłomiej Zieliński uczeń kl. VI a, opiekun – p. Aneta Sydor-Burda. Na II miejscu uplasowały się: Faustyna Lenart kl.VI d  oraz Zofia Sosnówka kl. V a, których opiekunem jest  p. Wioletta Sołtys. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Maja Smalisz    z kl. IV b,  opiekun - p. Beata Rzędzicka-Stolarz.  

W kategorii klas VII – VIII na miejscu III uplasowała się Agnieszka Flis uczennica kl. VII d, której opiekunem jest p. Ewa Wiechnik.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy a laureatom życzymy powodzenia na Koncercie wojewódzkim!

 

                                                                       nauczyciele biblioteki