Listopad to miesiąc w którym nie tylko wspominamy zmarłych w związku z Dniem Wszystkich Świętych, ale również obchodzimy Święto Niepodległości.  Z tej okazji w naszej szkole najpierw na czwartej, a potem na piątej lekcji odbył się uroczysty apel. Pierwszą uroczystość rozpoczęło krótkie przemówienie pani dyrektor Agnieszki Trytek, drugą pana dyrektora Andrzeja Tomczyka.

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy VIII d oraz V b, którzy przypomnieli lata niewoli polskiego narodu oraz różne drogi powrotu do niepodległości. W trakcie apelu można było usłyszeć wiersze patriotyczne oraz pięknie wykonane przez szkolny chór pieśni nawiązujące do wydarzenia.

W związku z akcją „Szkoła do hymnu” w trakcie apelu został odśpiewany hymn państwowy.

Całość została przygotowana przez panią Ewę Kurasiewicz i pana Zbigniewa Kiszkę. Oprawę muzyczną przygotowali pani Urszula Wiechnik oraz pan Adam Wiechnik.