25 października uczniowie klas 7c i 7b wraz z wychowawczyniami Panią mgr Zofią Zezulińską, Panią mgr Małgorzatą Kraj oraz Panią Wicedyrektor mgr Iwoną Walas wybrali się na pokazy w Instytucie Chemii UMCS w Lublinie.

Ideą pokazów jest popularyzacja chemii i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację interesujących doświadczeń. Obejrzeliśmy więc doświadczenia, których nie moglibyśmy wykonać w warunkach szkolnych, ale i takie, które przy pomocy przedmiotów codziennego użytku można powtórzyć w domu. Dla wielu z nas była to ciekawa lekcja poglądowa, dająca inne spojrzenie na chemię - kolorowe, wybuchowe, zaskakujące i głośne! Niektórzy uczniowie – Agata Osiewicz, Marcin Sadecki i Łukasz Rzeźniczuk - mogli aktywnie uczestniczyć w pokazach asystując przy doświadczeniach. Niewątpliwie pokazy były ciekawe i wielu z nas na początku przygody z nauką chemii zaciekawiły i zachęciły do zgłębiania tego przedmiotu.

W świetnych humorach wróciliśmy do domu.

Natalia Nalepa kl. 7c