W dniu 4 października 2019 roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły i oddziałów przedszkolnych.

Celem tych ćwiczeń było przede wszystkim uświadomienie uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Składamy serdeczne podziękowanie strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim za nadzór nad przebiegiem alarmu.