Dnia 5 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV F z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego oraz spotkanie z Panem Strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Młodzi artyści przedstawili swoim kolegom z klas I –VI jakie znaczenie dla cywilizacji ma czyste, piękne otaczające nas środowisko, w którym wszyscy żyjemy. W jaki sposób ludzie je niszczą, jakich spustoszeń dokonują, jakie są tego skutki i jak można to zmienić. Co mogą zrobić uczniowie i ich rodzice dla swojego najbliższego środowiska, aby było piękniejsze? Jak można zaprzyjaźnić się ze środowiskiem?

Zaproszony z tej okazji strażak, przeprowadził pogadankę na temat przyczyn, skutków i zagrożeń jakie w środowisku powodują pożary. Jak należy postąpić w przypadku zauważenia pożaru, jakie są sposoby gaszenia go. Wyświetlił film przedstawiający jak brak naszej wyobraźni może przyczynić się do powstania pożaru, w jaki sposób pożar się rozprzestrzenia i w jaki sposób uczniowie mogą ugasić mały pożar.

Jadwiga Flis