W trosce o bezpieczeństwo uczniów w szkole i w związku ze zbliżającymi się wakacjami dnia 3 czerwca 2019 roku gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Głównym tematem spotkania uczniów z policją były zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego oraz cyfrowego uczniów.

Młodzież dowiedziała się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.  Poruszono także zagadnienia czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania się w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających
z poszanowania drugiego człowieka. Na zakończenie spotkania omówiono zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych podczas wakacji oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, w tym jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dziękujemy funkcjonariuszom komendy st. asp. Faustynie Łazur oraz asp. szt. Adamowi Kędrze za spotkanie i cenne uwagi.

Tekst/ Foto: Andrzej Tomczyk