Dnia 05.06.2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV F z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego oraz spotkanie z Panem Strażakiem z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

 

Młodzi artyści przedstawili swoim kolegom z klasy I –VI jakie znaczenie dla cywilizacji ma czyste, piękne otaczające nas środowisko, w którym wszyscy żyjemy. W jaki sposób ludzie je niszczą , jakich spustoszeń dokonują, jakie są tego skutki i jak można to zmienić.

 

Co mogą zrobić uczniowie i ich rodzice dla swojego najbliższego środowiska, aby było piękniejsze. Jak można zaprzyjaźnić się ze środowiskiem.

 

Pan strażak przeprowadził pogadankę na temat przyczyn, skutków i zagrożeń jakie w środowisku powodują pożary. Jak należy postąpić w przypadku zauważenia pożaru, jakie są sposoby gaszenia. Wyświetlił film przedstawiający jak brak naszej nieuwagi może przyczynić się do powstania pożaru , w jaki sposób pożar się rozprzestrzenia i jak uczniowie mogą postąpić aby ugasić mały pożar.

Klasa IV "f" z wychowawcą