Uczniowie klasy II "d" chętnie uczestniczą w zabawach teatralnych i bardzo lubią te formę aktywności. Z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem wzięli udział w przygotowaniach przedstawienia teatralnego pt. "Bajka o tolerancji i przyjaźni" pod kierunkiem wychowawcy p. Bożeny Matysek. W przygotowanie strojów dla "małych aktorów" aktywnie włączyli się rodzice uczniów.

Przedstawienie zostało zaprezentowane  22 maja 2019 r. w Janowskim Ośrodku Kultury z okazji Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego organizatorem był Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Janowie Lubelskim.

 

Na scenie pojawili się: Narrator, Wróżki, Czarodziej, Niezapominajki, Grzybki, Biedronka, Żuk, Motylek, Świerszcz, Pająk, Król, Ochmistrz. Było barwnie, ciekawie i radośnie. Dzieci nie tylko wypowiedziały swoje kwestie, ale również zaśpiewały i zatańczyły. Za swój występ zostały nagrodzone głośnymi brawami i upominkami.

 

Bożena Matysek