30 maja 2019 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny przygotowany przez rodziców, uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim. Celem koncertu była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Oli, uczennicy naszej szkoły we współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Inicjatorkami koncertu były:  wychowawczyni klasy Oli, p. Anna Żytko, p. Anna Targońska i p. Anna Kowalik.

„Czasami wystarcza jeden promień słońca,

 jedno miłe słowo, jedno ciepłe spojrzenie,

 wyciągnięta dłoń, jeden uśmiech...”

Pomaganie jest dobre, pomaganie jest ważne, pomaganie jest oczywiste – wiedzą o tym doskonale wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy zaangażowali się w organizację tego spotkania  – podkreśliła to dyrektor szkoły p. Agnieszka Trytek, witając zaproszonych gości i wszystkie osoby tak licznie przybyłe do sali JOK-u.

Podczas koncertu prowadzonego przez Katarzynę Jarosz, Jolę Korgę i Szymona Kaczmarskiego wystąpili uczniowie klas I-III przygotowani przez p. Katarzynę Lachawiec i p. Jacka Dubiela, ,,Promyki Maryi” prowadzone przez Siostrę Łucję oraz Julia Fijałkowska, prezentując piosenki, których mottem były słowa: „Być radosnym, dobrze czynić i darować uśmiech – to najlepszy przepis na życie.”
Szczęście zaczyna się na dnie na twojego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, tańcząc dla innych -  piękne występy zaprezentowały dziecięce grupy taneczne: ,,MyArt” prowadzona przez p. Wiolettę Małysz, p. Agnieszkę Kicińską, p. Katarzynę Podkańską i p. Urszulę Wiechnik, ,,Cheerleaderki””p. Marzeny Sadeckiej, ,,Zumba Kids’’ przygotowana przez p. Darię Górną, ,,Little Stars, Blue Stars i Cool Crew” prowadzone przez p. Edytę Zimak, grupa z klas gimnazjalnych p. Małgorzaty Lewczuk oraz nasze mamy i nauczycielki z Formacji Latino Dance i Zumba.

Muzyka to najkrótsza droga do serca drugiego człowieka, nie potrzebuje słów, żeby wyrazić najpiękniejsze uczucia – dlatego też gorącymi brawami widzowie nagrodzili grę na akordeonie Jakuba Sajdaka, występ zespołu ,,Kleszcze” prowadzonego przez p. Jacka Dubiela i  mini koncert grupy ,,TechBand” z Zespołu Szkół Technicznych.

Podczas koncertu przedstawicielka Rady Rodziców, p. Aldona Pituch, przeprowadziła aukcję obrazów ofiarowanych przez p. Stefanię Wójcik, organizowana była także aukcja prac plastycznych uczniów którą przygotowała p. Monika Woźnica. Darczyńcy, p. Elena Król i  p. Ryszard Majkowski, przekazali wylicytowane obrazy rodzinie Oli jako pamiątkę z koncertu.

W przygotowaniach do koncertu z dużym zaangażowaniem pomagały wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Magdalena Kufera, Katarzyna Sirko, Izabela Jargiło, Zofia Lenart,  Klaudia Brewczyńska, Edycha Dycha, Aleksandra Stolarz, Kinga Kudrelik.

Serdecznie dziękujemy p. Annie Kowalik za nawiązanie współpracy z Fundacją, państwu Bobrukom za wydrukowanie zaproszeń i plakatów, p. Joannie Jarosz i p. Magdalenie Moskal za pomoc w zbiórce funduszy oraz p. Joannie Kowal za pomoc w organizacji koncertu.

Dziękujemy również dyrektorowi Janowskiego Ośrodka Kultury, p. Łukaszowi Drewniakowi oraz pracownikom JOK-u.

Szczególnie serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom i wszystkim  osobom, którzy udzielili wsparcia i przyczynili się do zbiórki funduszy dla naszej uczennicy – wszak otwarte i wrażliwe serca potrafią zmieniać świat!

Cała kwota zebrana podczas koncertu została przekazana na konto Fundacji, która sfinansuje leczenie i rehabilitację Oli.

Organizatorzy