9 maja w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ‘Albion’. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych i szóstych z 12 szkół podstawowych powiatu janowskiego. Wykazali się oni dobrą znajomością gramatyki angielskiej, odpowiadali na pytania dotyczące historii, geografii i kultury sześciu krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Musieli również przeczytać tekst w języku angielskim i odpowiedzieć na pytania dotyczące tego tekstu.

 

Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy.

 

Zwycięzcy i osoby wyróżnione w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ‘Albion’:

I miejsce ex aequo

Julia Świąder PSP w Modliborzycach

Agnieszka Flis PSPzOI w Janowie Lubelskim

II miejsce Joanna Plewa PSPzOI w Janowie Lubelskim

III miejsce Michał Lenart PSPzOI w Janowie Lubelskim

IV miejsce Szymon Kuśmierczyk PSPzOI w Janowie Lubelskim

V miejsce Katarzyna Pęk PSP w Potoczku

VI miejsce Maciej Hunicz PSP w Modliborzycach