Dnia 18 maja 2019 roku przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły wraz pocztem sztandarowym i opiekunami (Ewa Wiechnik, Zofia Zezulińska, Andrzej Tomczyk) wzięli udział w uroczystych obchodach 99 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Organizatorem Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci i Młodzieży była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Zebraliśmy się w szkole organizatorów, bardzo serdecznie i gościnnie przyjęci, by wraz z innymi uczestnikami wyruszyć w barwnym korowodzie na rynek miasta, gdzie obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Punktualnie o godzinie 11.00 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II. Po mszy zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II mieszczące się w domu rodzinnym, w którym urodził się i mieszkał przez 18 lat Karol Wojtyła. Znajdują się tam rzeczy codziennego użytku należące do rodziny Wojtyłów, między innymi roboczy drelich i drewniaki, w jakich młody Karol pracował w kamieniołomach, świadectwo ukończenia szkoły – z bardzo dobrymi ocenami - a także wiele innych osobistych przedmiotów. 

Jak co roku impreza była bardzo udana, od samego rana świeciło słońce, a wszystkim dopisywały doskonałe humory.

 

Samorząd uczniowski