16 marca 2019 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie i Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza odbył się finał IX Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego.

Wzięło w nim 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju, którzy zostali wyłonieni spośród około 1000 uczestniczących w etapie szkolnym. Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Bielecka z klasy 8 „c”( opiekun mgr Barbara Czarny) i Anna Łupina z klasy 8 „b”( opiekun mgr Ewa Wiechnik).

W piątek 10 maja 2019 roku o godz. 12.00 w siedzibie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego i Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, na które zostali zaproszeni laureaci (uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 54 punkty) i finaliści (uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 48 punktów) wraz z opiekunami. My już możemy pogratulować obu dziewczętom, a szczególnie Ani Łupinie , która uplasowała się na 4 miejscu, zyskując 53 pkt. Uczennice kończą w tym roku szkołę podstawową zatem życzymy im sukcesów w kolejnych latach nauki, spełnienia planów i zamierzeń.

Barbara Czarny