31 stycznia 2019 roku odbył się finał X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Do konkursu na etapie szkolnym zgłosiło się blisko 900 uczniów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego, tomaszowskiego i lubaczowskiego. Do finału zakwalifikowało się 54 uczniów szkół średnich, gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Wśród nich znalazła się Julia Drwal, uczennica klasy III „a” naszego gimnazjum i  chociaż nie znalazła się w gronie 10 laureatów, to osiągnęła bardzo wysoki wynik. Wszyscy uczniowie pisali taki sam tekst dyktanda finałowego, a nad  wszystkim czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyła dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura.

Podczas ogłoszenia wyników, do finalistów zebranych w auli PWSZ w Zamościu zwrócił się rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który pogratulował uczestnikom dojścia do finału, a nauczycielom podziękował za przygotowanie uczniów do konkursu oraz przeprowadzenie etapu szkolnego. Dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura podkreśliła szeroki zasięg konkursu i duże nim zainteresowanie.

 

Gratulujemy Julce tytułu finalistki, a jako, że kończy edukację na etapie podstawowym życzymy Jej wielu sukcesów w nowej szkole.