Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowało akcję pt. ,,Wielkanocna Nadzieja”, podczas której wolontariusze i uczniowie naszej szkoły wykonali piękne stroiki wielkanocne i zanieśli je do domów starszych i samotnych mieszkańców naszego miasta.

Wolontariusze odwiedzili ponad czterdzieści osób, wręczając przyniesione stroiki i składając wielkanocne życzenia. Niektórzy z nich już od kilku lat biorą udział w tej akcji i zaprzyjaźnili się z odwiedzanymi osobami, są oczekiwani, serdecznie witani, czasami częstowani słodyczami . Dla młodych ludzi to także bardzo wzruszające chwile.
W akcji brali udział uczniowie i wolontariusze z klas III gimnazjalnych, IVf, IVd, Vc, Vd, Ve, Vg. Do akcji włączyło się także szkolne Radio Supełek.

 

Anna Targońska, Katarzyna Orzeł – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu