20 marca 2019 roku uczniowie klasy VIIId i VIIIe udali się pod opieką nauczycieli: p. Zofii Bartoszek i p. Andrzeja Tomczyka do sali konferencyjnej Domu Nauczyciela na spotkanie pt. „Jajeczne rezolucje, czyli o wyższości jajka w kulturze polskiej” przygotowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej oraz Młodzieżowego Centrum Kariery.

W trakcie spotkania odbył się Wiosenny Konkurs „Jajeczne rezolucje”, w czasie którego rywalizowano z wiedzy o jajku. Nie zabrakło także konkurencji sprawnościowych: wyścigów z jajkiem na łyżce na czas, rzucaniem jajami do celu.

Nasza dwuosobowa drużyna w składzie: Krystian Nalepa, Bartosz Szmidt zajęła 3 miejsce, wykazując się bardzo dobrą wiedzą o jajku w dziedzinach: kulinarnej, sztuki, malarstwa, literatury, architektury, czy najogólniej ujmując, sztuki powszechnego użytku.


foto; A. Tomczyk, J. Lalik