,, W świecie baśni, bajek i filmów ”- to hasło tegorocznego Dnia Promocji Talentów, który 18 marca 2019 został zorganizowany w naszej szkole.

Nie od dziś wszyscy wiedzą, że Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi  to prawdziwa kopalnia talentów, którymi mogą poszczycić się nasi uczniowie. Świadczy o tym fakt, iż od kilku lat posiadamy zaszczytny tytuł  ,,Szkoły Odkrywców Talentów’’ przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej, a ważnym zadaniem szkoły jest odkrywanie, promocja i wspieranie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Tegoroczny Dzień Promocji Talentów okazał się bardzo atrakcyjną imprezą, bogatą w różnorodne talenty.

 Talent i pasja jest tym, co pozytywnie wyróżnia nas wśród innych – wyjątkowe uzdolnienia naszych uczniów mogli w tym dniu podziwiać ich koleżanki i koledzy, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Na głównym holu szkoły zorganizowano wystawy i stoiska, przy których nasi uczniowie prezentowali swoje zainteresowania, osiągnięcia, pasje i sukcesy w wielu dziedzinach. Oglądających zachwycały stoiska z origami, pracami plastycznymi, graffiti. W formie atrakcyjnych zabaw i quizów można było sprawdzić swoje umiejętności językowe, matematyczne, w układaniu kostki Rubika na czas. Ogromną ciekawość wzbudził pokaz robotów, robocików, ozobotów, konstrukcji z klocków lego oraz pojazdu własnej konstrukcji wykonanego przez ucznia z klasy IV. Miłą niespodzianką okazała się możliwość degustacji przez zwiedzających własnoręcznie upieczonych ciasteczek i masła orzechowego.

Na hali sportowej uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia  z różnych dziedzin -  śpiewu, gry na instrumencie, tańca, recytacji. Nie zabrakło wspaniałych pokazów karate, gimnastyki artystycznej, baletu, pełnej brawury jazdy na monocyklu, występu czirliderek. Ci młodzi ludzie już zachwycają swoją niepowtarzalnością i odwagą, wzbudzają podziw, a na pewno zdobyli nasze serca.

W prawdziwie bajkowy nastrój muzyką, pięknym śpiewem i recytacją przeniosły nas występy najmłodszych uczestników.

Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go pokazać- wszystkim uczestnikom Dnia Promocji Talentów ogromnie gratulujemy i wierzymy, że ich pasje i uzdolnienia w przyszłości otworzą im drogę do wspaniałych sukcesów.

Szczególne podziękowania za wkład włożony w przygotowanie tych uroczystości kierujemy do p. Joanny Kowal, p.Joanny Jarosz, p.Katarzyny Lachawiec, p.Jacka Dubiela 

 

Pragniemy podziękować również nauczycielom, którzy odpowiadali za przygotowanie stoisk, dekorację oraz  stroje postaci z bajek - paniom Dorocie Pietraszuk, Justynie Kałamajce- Krzosek, Beacie Gałus, Jadwidze Tyrze, Stefanii Wójcik, Annie Kwiecień, Elżbiecie Sobótce, Urszuli Wiechnik i Panu Adamowi Wiechnikowi a także paniom Małgorzacie Lewczuk, Marzenie Sadeckiej i Wioletcie Małysz za przygotowanie tańców.

oprac. Anna Targońska, Joanna Kowal