W środę 13 marca 2019 roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych obejrzeli w Janowskim Ośrodku Kultury widowisko teatralno-lalkowe „WESELE” Stanisława Wyspiańskiego.

Przedstawienie przygotowane z okazji 150 rocznicy urodzin autora wystawił Teatr „Kontynuacja” działający przy Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Reżyser a jednocześnie aktor p. Marek Urban zaprosił do występu zarówno aktorów, jak i młodzież szkolną. Sztukę uświetniła kapela ludowa, dodając autentyczności wystawianemu widowisku, natomiast postaci pozaziemskie, występujące w dramacie ukazane zostały przy pomocy lalek teatralnych. Uczniowie z Młodzieżowego Zespołu Teatralnego działającego w naszej szkole mieli okazję zapoznania się z lekturą szkoły średniej oraz gry aktorskiej niżańskiego teatru.

Dziękujemy panu Łukaszowi Drewniakowi Dyrektorowi Janowskiego Ośrodka Kultury za zaproszenie na to wyjątkowe przedstawienie.

 

Tekst/foto: Andrzej Tomczyk