Znamy już wyniki XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,KRĄG”. Uczennica naszej szkoły Natalia Florek z klasy V d zajęła III miejsce w kraju w kategorii praca indywidualna za album ,,Sławni Polacy- naukowcy i odkrywcy”.

Najlepszy wynik w szkole z testu wiedzy osiągnął Szymon Kuśmierczyk- uczeń kl. VI a . Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i  Kultury Regionalnej ,,Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

 

          Celem konkursu jest:

 

·        propagowanie tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadczasowych,

 

·        poszerzanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie,

 

·        aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

 

W tegorocznej edycji konkursu z naszej szkoły udział wzięło 25 uczniów z klas  piątych i szóstych: 5 uczniów przystąpiło do testu wiedzy ,,Polska Piastów”, zaś 20 przygotowywało pracę indywidualną - album ,,Sławni Polacy - naukowcy i odkrywcy”. Do konkursu uczniów przygotowała p. Joanna Kulpa.

Cieszymy się z tak dużego zaangażowania naszych uczniów oraz z odniesionych sukcesów.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy a szczególnie Natalii. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.