8 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” przeprowadzonej przez  studentów  Politechniki Lubelskiej -Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się ciekawe eksperymenty z zakresu fizyki i chemii. Prowadzący wykorzystywali dużą ilość przyrządów, a także przedmiotów znanych i stosowanych w życiu codziennym. Młodzież obserwowała między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej, powstawanie wirów pierścieniowych, powstawanie kondensacji, poznała właściwości i zastosowanie ciekłego azotu. Bardzo widowiskowe okazały się zabawy z helem i wodorem.

Wiedza przekazana została w zabawnej i atrakcyjnej formie. Prowadzone zajęcia aktywizowały widzów. Chętni uczniowie byli wykonawcami doświadczeń, które dostarczyły dużo wrażeń.

Pokazy utwierdziły uczniów w przekonaniu, że fizyka to nie tylko zadania, wzory i liczby, ale przede wszystkim świetna zabawa.

 

Elżbieta Nowakowska