Tuż  przed świętami w piątek 21 grudnia 2018 roku dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły obejrzeli apel poświęcony tradycjom i zwyczajom związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

Uczennice klasy VIII e zaprezentowały teksty opowiadające o pochodzeniu kolęd, świątecznego drzewka – choinki i jego ozdób, potraw wigilijnych, kolędowania. Prezentacja tekstów była urozmaicona pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego i solistów z  różnych klas, którzy śpiewali i grali na instrumentach. Niezwykłą atmosferę uroczystości tworzyły oryginalne  dekoracje nawiązujące do tego niezwykłego okresu w ciągu roku. Spotkanie na sali gimnastycznej zakończyło się  złożeniem życzeń dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Scenariusz apelu przygotowała p. Elżbieta Orzeł, oprawę muzyczną p. Urszula Wiechnik, a piękne dekoracje  pp. Małgorzata Rodziewicz i Krzysztof Skakuj.

 

W czasie apelu zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w szkolnym konkursie plastyczno – literackim „ Nie daj się wciągnąć” zorganizowanym przez pedagoga szkolnego p. Ewę Chmiel. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie ciekawych prac plastycznych i literackich.