Święta Bożego Narodzenia to najbardziej ulubiony przez dzieci czas, to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka, muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich i przyjaciół.

 

 Również w naszej szkole tradycją jest gromadzenie się przy szkolnej szopce na wspólnym dzieleniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd. 20 grudnia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia o tematyce bożonarodzeniowej przygotowana przez uczniów kl. IV a, VI b, VI d pod kierunkiem p. Joanny Kowal i p. Jadwigi Tyry.

Uczniowie wprowadzili nas w miły nastrój wspólnego i radosnego świętowania. Oprawę muzyczną przygotowały dwa szkolne chóry z klas I-III pod kierunkiem p. Jacka Dubiela i klas IV-VI prowadzonego przez p. Adama Wiechnika. Utwory jakie zostały zaprezentowane oraz ich aranżacje zachęciły nas do rodzinnego świętowania Narodzenia Pańskiego.

Pani Dyrektor Agnieszka Trytek i Pani v-ce Dyrektor Iwona Walas symbolicznie połamały się opłatkiem z przedstawicielami poszczególnych klas. Spotkanie opłatkowe zakończyło się wspólnym kolędowaniem, które sprawiło uczestnikom wiele radości. Uczniowie na czas Świąt zanieśli do swoich domów serdeczne życzenia złożone im przez Panią Dyrektor Agnieszkę Trytek.

            Tekst: Jadwiga Tyra, Joanna Kowal