We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, młodzież Lubelszczyzny prezentowała się na wielkiej scenie Centrum Spotkania Kultur  w Lublinie, gdzie odbywała się gala wręczenia stypendiów przyznawanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego. 

To spektakularne wydarzenie zgromadziło 744 wyróżnionych uczniów oraz przedstawicieli szkół. Nie zabrakło oczywiście pięcioosobowej reprezentacji z naszej placówki, którzy spełnili wymagane regulaminem kryteria i uzyskali bardzo wysoką punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Uczniowie gimnazjum: Szymon Flis, Mikołaj Kiszka, Jakub Moskal, Izabela Strąk oraz uczeń klasy VII szkoły podstawowej – Antoni Rosiński znaleźli się w gronie najlepszych uczniów w województwie biorących udział w programie stypendialnym „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych.

Certyfikaty stypendialne wyróżnionejmłodzieży wręczył Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.Gratulacjom, podziękowaniom i uśmiechom nagrodzonych nie było końca. Dyplom uznania Zarządu Województwa Lubelskiego otrzymała również Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. Stypendystom serdecznie gratulujemy.

Andrzej Tomczyk