Uczeń naszej szkoły Kacper Biżek zajął I miejsce w XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w Pysznicy w kategorii plastyka w grupie klas VII-VIII i klas gimnazjalnych. Przeglądy twórczości młodzieży szkolnej odbywają się w Pysznicy od 18 lat i cieszą się dużą popularnością wśród młodych twórców.

Wieńczone są piękną uroczystością rozdania nagród połączoną z wystawą prac. Najlepsze prace pojawiają się w drukowanej antologii, którą organizatorzy co roku publikują w celu promocji najzdolniejszych uczniów. Tegoroczny Przegląd odbył pod hasłem: „Uskrzydlona bielą orła…”. Motto zrodziło się z potrzeby nawiązywania do wielkich rocznic i wydarzeń w ramach świętowania jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także złożenia hołdu wielu pokoleniom Polaków, którzy nieustannie dążyli do wolności niejednokrotnie ponosząc największą ofiarę oddając własne życie. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Senator Rzeczpospolitej Polskiej Janina Sagatowska i Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

W Przeglądzie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 44 szkół i pięciu przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego. Na konkurs napłynęło 336 prac w kategorii plastycznej i 132 utwory poetyckie. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Soroki oraz poetów Pani Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dra Mariana Balickiego przyznało 31 nagród i 51 wyróżnień.

Wręczenie nagród i podsumowanie przeglądu odbyło się podczas uroczystej gali 29 listopada 2018 r.  w Szkole im. Jana Pawła II w Pysznicy. W wyjeździe do Pysznicy po odbiór nagrody towarzyszyła Kacprowi pani dyrektor  Agnieszka Trytek.