Już po raz piąty nasza szkoła zorganizowała  Powiatowy „Andrzejkowy Turniej Szachowy”. Gościliśmy zawodników z Janowa Lubelskiego, Modliborzyc i Potoka Wielkiego. 30 listopada 2018 roku miłośnicy gier logicznych uczestniczyli w rywalizacji o tytuł najlepszego szachisty oraz o medale, puchary, nagrody i dyplomy.

Pomysłodawcą i inicjatorem turnieju oraz fundatorem wspaniałych nagród był p. Andrzej Tomczyk – wicedyrektor szkoły. Nad przebiegiem turnieju czuwał pan Jarosław Kańkowski – nauczyciel wychowania fizycznego. Sędzią głównym był pan Feliks Kuna. Fotografie wykonał i sponsorem słodyczy dla zawodników był p. Marek Flis – nauczyciel języka niemieckiego.

W tegorocznych zawodach wśród 34 uczestników najlepszymi okazali się:

 1.  Krystian Dębczak                      - I miejsce

 2.  Michał Jednac                           - II miejsce

 3.  Krzysztof Woźniak   - III miejsce

 4.  Filip Małek  

 5.  Paweł Chmiel

 6.  Dawid Woźniak

 7.  Michał Flis

 8.  Michał Dębiec

 

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

Anna Flis

Malwina Bielecka

Pragniemy dodać, że coroczny konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich uczniów powiatu janowskiego. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy, propagowanie zasad fair – play, rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży oraz stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. 

Andrzej Tomczyk