Pod takim hasłem odbyły się dn. 26 listopada 2018r. w naszej szkole uroczyste apele z okazji przyjęcia nowych członków do Szkolnego Klubu Sówki – Mądrej Główki, klubu Małego Sportowca oraz Szkolnego Kręgu Młodych Talentów.  Skupiają one uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach. Uroczystości prowadzili: Agata Osiewicz, Wiktoria Miś i Łucja Sulowska z kl. 6c oraz Joanna Plewa, Alicja Gorzelewska i Szymon Kuśmierczyk z kl. 6a.

 

Do Klubu Sówki – Mądrej Główki należy 19  uczniów  klas  II, III i IV, którzy mają na swoim koncie sukcesy w edukacji polonistycznej, edukacji matematycznej, posiadających zdolności recytatorskie, plastyczne, wokalne lub językowe. Do Klubu Małego Sportowca należy pięcioro uczniów klas II, III i IV, którzy odnoszą sukcesy w piłce nożnej, karate i pływaniu. Pani Dyrektor  przyjęła 9 nowych uczniów do Szkolnego Klubu Sówki – Mądrej Główki  oraz 2 uczniów do Klubu Małego Sportowca. W czasie uroczystości, w której uczestniczyli uczniowie klas drugich, zaprezentowali się: Ola Pudło, Karolina Ligaj i Jakub Ponczek z kl. 2b oraz Zuzanna Puchala i Aleksander Zezuliński z kl. 2d.

 

Do Szkolnego Kręgu Młodych Talentów należy 101 uczniów  klas  V - VIII, którzy zostali przyjęci w poprzednich latach szkolnych. Podczas apelu, w obecności uczniów klas piątych i szóstych, Pani Dyrektor przyjęła 38 nowych członków. Są to uczniowie, którzy otrzymali na koniec minionego roku szkolnego oceny celujące z przedmiotów takich jak: język polski, język angielski, język niemiecki, historia i społeczeństwo, matematyka, zajęcia techniczne, zajęcia komputerowe lub osiągnęli sukcesy w konkursach wokalnych i recytatorskich oraz w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim. Podczas apelu wystąpili uczniowie: Maja Ferenc i Agnieszka Flis z kl. 6d, Bartłomiej Zieliński z klasy 5a, Marcelina Kolasa z kl. 5e oraz Franciszek Łukasz z kl. 5b. 

 

Mamy nadzieję, że jeszcze w bieżącym roku szkolnym usłyszymy o kolejnych sukcesach naszych uczniów i do grona wyróżnionych dołączą kolejne osoby. Zachęcamy wszystkich, by szukali i odkrywali swoje talenty, a następnie pracowali nad ich rozwijaniem. Nie jest to łatwe, wymaga często wielu poświęceń, trudu, np. godzin treningów, wielokrotnego powtarzania ćwiczeń, eksperymentów, rozwiązywania dużej liczby zadań. Choć czasami napotykamy trudności, nie powinniśmy się zrażać – nasz wysiłek przyniesie z pewnością oczekiwane efekty w bliższej lub dalszej przyszłości.

 

Opiekunki KMT