Nauczyciele biblioteki włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Przeprowadzono zajęcia czytelnicze w oddziałach przedszkolnych, których bohaterem był pluszowy miś.

W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki. Zaprezentowano dzieciom nowo zakupione książki opowiadające o przygodach misia. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, brały udział w zabawach ruchowych ze śpiewem a na zakończenie otrzymały kolorowanki z misiem.

 

Chętne przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Miś – przyjaciel dzieci” zorganizowanym przez nauczycieli biblioteki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły o czym świadczy ilość wykonanych prac – 82. Prace były niezwykle ciekawe, pomysłowe, estetyczne, wykonane różnorodną techniką plastyczną. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na nagrody. Prace będzie można oglądać na holu bloku E, na tablicy przy głównym wejściu do szkoły oraz przy szkolnej bibliotece.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wielkie zaangażowanie i udział w konkursie.

 

                                                                                                                                Elżbieta Bucior, Joanna Jarosz