23 Października w Lublinie w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyło się podsumowanie wojewódzkich konkursów: literackiego, plastycznego i multimedialnego pod wspólnym tytułem „Niepodległa, nasza, jedyna”, poświęconych 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fotogalera

Wszystkim konkursom przyświecały szlachetne cele: popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o historii Polski, odkrycie bogactwa uniwersalnych wartości, w tym patriotyzmu i szacunku dla dokonań minionych pokoleń. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty i Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Adresatami konkursu literackiego byli uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Wszyscy przystępujący do konkursu mogli wybrać jeden z trzech tematów zaproponowanych przez pomysłodawców konkursu.  

Trecie miejsce w zmaganiach literackich zdobył uczeń klasy 8 e naszej szkoły - Mikołaj Widz. Mikołaj napisał piękną pracę na temat: „Pisarze i ich utwory mogą być lekcją patriotyzmu”. Praca ta musiała być napisana przez uczestnika w niełatwej formie rozprawki.

Warto odnotować fakt, iż Mikołaj znalazł się w gronie zaledwie 21 osób nagrodzonych i wyróżnionych.

Młodemu autorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.