W związku z obchodami 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 9 listopada 2018 r.  punktualnie o godz. 11:11 w sali gimnastycznej i na  hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego.

Od kilku tygodni uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli muzyki uczyli się kolejnych zwrotek hymnu, by w wyznaczonym dniu podjąć to wyzwanie. Wszyscy odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele tego dnia punktualnie przyszli na halę sportową i wspólnie z Dyrekcją, w obecności sztandaru szkoły odśpiewali uroczyście hymn Polski. Nawet najmłodsi uczniowie klas zerowych stanęli na wysokości zadania. Był to bardzo wzruszający moment i wszyscy odczuliśmy doniosłość  tej chwili.

Podczas tej uroczystości wygłoszono również podziękowania i wręczono kwiaty nauczycielowi jęz. polskiego panu Ryszardowi Beksiakowi, za  jego długoletnią pracę w naszej szkole. Pan Ryszard w tym roku odszedł na zasłużoną emeryturę, chętnie się z nami jeszcze raz spotkał i z radością wziął udział w naszym rocznicowym przedsięwzięciu.

W akcji wspólnego śpiewania hymnu wzięły udział wszystkie szkoły w naszym mieście, między innymi Zespół Szkół Technicznych, który zaprosił do wykonania tego zadania m. in. uczniów z janowskich liceów, przedszkoli a także uczniów naszej szkoły z oddziałów gimnazjalnych. Kontur Polski utworzony z uczniów, nauczycieli i przedszkolaków zachwycił wszystkich mieszkańców, tym bardziej, że efekty można było podziwiać w nagraniu z lotu ptaka.

Brawo MY!

tekst: K. Lachawiec

Fot. Z. Czajkowski