W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi, rozwijający swe sportowe zainteresowania w rowerowym klubie Belfer Bike, postanowili uczcić tę ważną rocznicę nowym wyzwaniem: 100 km na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W sobotę, 10 listopada wyjechaliśmy spod kościoła św. Jadwigi i ruszyliśmy w trasę. Piękna pogoda, wspaniałe widoki, ciekawe miejsca w Lasach Janowskich oraz znakomite towarzystwo sprawiły, że ta wyprawa rowerowa pozwoliła nam w ciekawy sposób uczcić to narodowe święto, a także miło spędzić czas.

Razem z nauczycielami naszej szkoły: Agnieszka i Marek Kicińscy, Jarosław Kańkowski, Tadeusz Lachawiec, wyzwanie podjął Burmistrz naszego miasta pan Krzysztof Kołtyś. Wszystkim uczestnikom udało się z powodzeniem ukończyć trasę, cieszymy się, że daliśmy radę i odczuwamy satysfakcję, że mamy swój mały udział w obchodach tej wspaniałej rocznicy.


Klub Belfer Bike