„Nie ma chwalebniejszego ani pożyteczniejszego powołania nad nauczycielskie.”
Grzegorz Piramowicz

W naszej szkole 12 października 2018r. obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Jest to szczególny dzień w pracy każdego nauczyciela i pracownika szkoły, bez których  nie mogłaby ona funkcjonować.  Życzenia, uśmiech na twarzach uczniów są osłodą w trudach żmudnej codziennej pracy. 

Uczniowie klas: IId i Va pod opieką pani Bożeny Matysek i pani Anety Sydor-Burda, a także chór szkolny pod batutą pana Adama Wiechnika przygotowali montaż muzyczno –słowny. Niczym w krzywym zwierciadle i z dużą dozą humoru wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć scenki z życia szkolnego, które na niejednej twarzy wywołały uśmiech.

W tym ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas znamienici Goście: poseł na Sejm RP - Jerzy Bielecki, Burmistrz Janowa Lubelskiego - Krzysztof Kołtyś, Zastępca Burmistrza Janowa Lubelskiego - Czesław Krzysztoń, Przewodniczący Rady Rodziców - Cezary Duma. Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki wraz z życzeniami przekazał do biblioteki szkolnej publikację ,,100 lat w liczbach 1918 – 2018”. Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś złożył całej społeczności szkolnej wyrazy uznania za dotychczasową pracę i życzenia kolejnych sukcesów. Słowa życzeń i podziękowań pod adresem nauczycieli i uczniów skierował również Przewodniczący Rady Rodziców Cezary Duma.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia pracowników szkoły. Pani Dyrektor Agnieszka Trytek dziękując za dotyczasowe zaangażowanie i życząc wielu sił i wytrwałości, wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.